דף הבית
אודות
שיטות טיפול
מאמרים
גלריית טיפולי אסתטיקה
גלריית טיפולי השתלות
גלריית טיפולי שיקום
Contact
צור קשר
השתלות

מי רואים עצמם מומחים להשתלות???
מי רשאי להיקרא מומחה בהשתלות???

אף לא אחד!

לא קיים מסלול התמחות בהשתלות לא בארץ ולא בעולם.
קיים ארגון אחד בין לאומי להשתלות והוא ה ICOI. 
"INTERNATIONAL CONGRESS OF ORAL IMPLANTOLOGISTS"
בארגון זה חברים רופאי שיניים רבים, לא כולם רק משתילם, חלקם חברים, חלקם FELLOWS וחלקם מגיעים לדרגת DIPLOMAT.
ד"ר הורוביץ הינו ICOI. DIPLOMAT  
ד"ר הורוביץ הינו  IAOI. DIPLOMAT  שזהו הארגון הישראלי להשתלות.
מוכר בארגון הגרמני להשתלות. DGOI 
וכל זאת לאחר שעמד בכל הדרישות, הוותק, מכסת המקרים והבחינה של הארגונים השונים.

כיצד לומד רופא שיניים את תחום ההשתלות?

לאחר שנות ניסיון ומיומנות בתחומים שונים ברפואת שיניים כל רופא רשאי להרחיב את תחום עיסוקיו והידע שלו על פי נטיית ליבו וכישוריו, חלקם פונים לתחום האימפלנטולוגיה - השתלות. 
בארץ ובעולם, קיימים אין סוף וכל הזמן, קורסים שונים בהשתלות ובפרוצדורות תומכות השתלות מטעמם של אוניברסיטאות וחברות שתלים המעוניינות לשווק את מוצריהם. 
כל רופא אשר מתעניין בנושא יכול ללמוד ללא הפסקה וללא הגבלה את הנושא. 
כך ורק כך למדו עד היום כל רופאי השיניים בעולם את תחום ההשתלות כולל אותם שרלטנים הטוענים להיותם מומחים. 
כאן טמונה הבעיה: תחום ההשתלות אינו מפוקח בשום צורה אלא אם אותו רופא משתייך לארגון זה או אחר אשר קבע קריטריונים מינימליים כגון ה  ICOI.

 

השיטות בתחום ההשתלות רבות ומגוונות ונידרש ידע וניסיון רב במספר תחומים חשובים בסדר הבא:
1. שיקום
2. כירורגיה וכירורגית חניכיים
3. השתלות
4. אסתטיקה

 

מה שהמטופלים, אתם האזרחים, לא יודעים הוא שבתחום ההשתלות תהליך התכנון והטיפול הינם הפוכים כלומר הכול מתנהל מהסוף להתחלה. התהליך מתחיל בסופו של השיקום כאשר הרופא המבצע חייב לדעת במדויק היכן וכיצד יסתיים הטיפול השיקומי עוד בטרם התחיל בהחדרת השתלים. 

 

במילים אחרות, הטיפול מתחיל בתיכנון השיקום הסופי דרך תיכנון ההשתלות ומסתיים בביצוע ההשתלה ושיקום על גבי השתלים.

 

אספקט ייחודי זה של תחום ההשתלות מסביר היטב מדוע הדבר החשוב ביותר בעבורכם המטופלים הוא: שהרופא בו בחרתם ישלוט היטב בכל אותם תחומים שהוזכרו וזו לא דרישה מופרזת או בעיה מיוחדת.
במרבית המקרים מעורבים שניים ושלשה רופאים שונים בתהליך, דבר אשר טומן בחובו בעיות שונות הקשורות בתקשורת בין מרפאתית, ידע וניסיון מוגבל של כל אחד מהרופאים בתחום התעסקותו המצומצם, עיכובים, ריצות ועלויות גבוהות יותר.
היזהרו מכל רופא הטוען למומחיות בתחום ההשתלות ובפרט מאותם מומחים בתחומים אחרים ברפואת שיניים המספחים את תחום ההשתלות לתחום התמחותם כגון: שיקום והשתלות, כירורגיה והשתלות, רפואת חניכיים והשתלות וכדומה.
דרשו תמיד לראות מצגת מחשב עם מגוון מקרים גדול ככל האפשר אותם ביצע אותו רופא ובפרט מקרים המשקפים את המקרה שלכם. אל תסתפקו בהסברים מילוליים בלבד ובמצגות אנימציה אלא מקרים קליניים רבים המתועדים בצורה מקצועית ומוחשית אותם ביצע הרופא. לא פחות חשוב, דרשו לראות את המקרים מתחילתם ועד סופם כאמור משלב התכנון ועד גמר השיקום כלומר לא רק שתל אלא שתל וכתר או שתלים וגשרים או שתלים ותותבת.

לא פחות חשוב הוא לקבל אינפורמציה מלאה על סוג השתלים, מקורם, המעבדה הדנטלית שמבצעת את השיקום ובקיצור כמה שיותר אינפורמציה.

על השיטות השונות ודרכי הטיפול בתחום ההשתלות והשיקום על גבי שתלים ניתן ללמוד בצורה מהירה וברורה ע"י תאום פגישה במרפאתנו, ראו ערך  "צור קשר". ו"על קצה המזלג" ניתן לראות מספר דוגמאות בגלריה להשתלות.